KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12668038
*
nr 1266 8038
Ernest Borough Johnson
(1866-1949), Storbritannien
Oljemålning, På skördefältet i sol. Signerad. Olja på duk, 60x44 cm
Ernest Borough Johnson, bildkonstnär född 1866, död 1949.
Följerätt
Utrop:
3.000 kr
Såld:
2.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 29 juli 2019
kl 19:18:18
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
17/7 11:08:16
1
Vinnande bud
29/7 19:13:18
2
2.200 kr
29/7 19:13:18
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Ernest Borough Johnson
Ernest Borough Johnson, bildkonstnär född 1866, död 1949.
Läs mer om Ernest Borough Johnson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på duk oljemålning oljemålningar skördefältet i sol storbritannien
-
7011 Oljemålning
1800-tal. Signerad L Cesson. Olja på duk, 40x33 cm..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 19:52
-
7205 Oljemålning
Aldo Altomare (f. 1923), Sverige. "Korg med rosor"..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 19:29
-
7236 Oljemålning
Aldo Altomare (f. 1923), Sverige. Duvor. Signerad...//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 19:40
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 20:55
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:55
-
6120 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:20
*
Ernest Borough Johnson
Ernest Borough Johnson, bildkonstnär född 1866, död 1949.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Ernest Borough Johnson
nr 1266 8038
Ernest Borough Johnson
(1866-1949), Storbritannien
Oljemålning, På skördefältet i sol. Signerad. Olja på duk, 60x44 cm
Ernest Borough Johnson, bildkonstnär född 1866, död 1949.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 3.000 kr |
Såld: | 2.200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 29 juli 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
17/7 11:08:16 | 1 | Vinnande bud |
29/7 19:13:18 | 2 | 2.200 kr |
29/7 19:13:18 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Ernest Borough Johnson
Ernest Borough Johnson, bildkonstnär född 1866, död 1949.Läs mer om Ernest Borough Johnson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på duk oljemålning oljemålningar skördefältet i sol storbritannien
-
7011 Oljemålning
1800-tal. Signerad L Cesson. Olja på duk, 40x33 cm..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 19:52 -
7205 Oljemålning
Aldo Altomare (f. 1923), Sverige. "Korg med rosor"..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 19:29 -
7236 Oljemålning
Aldo Altomare (f. 1923), Sverige. Duvor. Signerad...//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 19:40
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 20:55 -
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:55 -
6120 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:20